Уляна Супрун спростувала те, що з 2019 року для тих, хто не уклав декларації із лікарем, усі медичні послуги будуть платними.

Про це в. о міністра охорони здоров’я написала на своїй сторінці у Facebook.

“Міністерство охорони здоров’я України надіслали листа у департаменти й управління охорони здоров’я всіх регіонів України з роз’ясненням. Сподіваюся на місцях оперативно донесуть цю інформацію до медзакладів. До червня 2019-го включно всі комунальні медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, отримуватимуть оплати за договором з Національною службою здоров’я України також і за пацієнтів, котрі не підписали з ними декларації, але проживають на території обслуговування медичного закладу. Тобто конкретно з нового року нічого не зміниться та ви, навіть без декларації, можете прийти до амбулаторії й безоплатно отримати допомогу”, — зазначила вона.

Міністр зазначила, що навіть після червня наступного року, пацієнти, котрі не обрали свого лікаря або перебувають в іншому місті чи селі, можуть отримати невідкладну допомогу безоплатно.

“Чи є у вас свій лікар, чи ні, якщо ви перебуваєте у невідкладному стані й потребуєте первинної медичної допомоги, вам її нададуть безоплатно у будь-якому медзакладі, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Водночас сімейний лікар, до якого ви звернетеся, може запропонувати вам укласти декларацію з ним або порадити укласти її з іншим лікарем медзакладу”, — уточнила Уляна Супрун.

“Закінчується перший етап реформи в охороні здоров’я. В зв’язку з цим, з 2019 року прийом сімейного лікаря та всі…

Опубліковано Уляна Супрун П'ятниця, 7 грудня 2018 р.