Показали одну з найдавніших доріг в світі (ФОТО)

ЗМІ показали Аппієву дорогу (Via Appia) - одну з найдавніших у світі.

Ця дорога, побудована за часів Римської імперії,  була головною магістраллю Стародавнього Риму і стала німим свідком багатьох подій тієї епохи, передає «Gogetnews».

Аппієву дорогу почали будувати в 312 році до н.е. Будували ретельно, розрівнюючи нерівності, засипаючи яри, прокладаючи канави для стоку води.

Вона пов'язала спочатку Рим і місто Капую в Південній Італії, а пізніше була прокладена до морського порту Бундізі.

Назву дорога отримала на честь римського діяча Аппія Клавдія Цека, за чиїм наказом була побудована. Він же «спустив» на будівництво першої ділянки, вимощеної масивним обтесаним каменем дороги, майже всю міську казну.

Спочатку Аппієва дорога служила для військових цілей, пізніше перетворилася в найважливішу торгівельну артерію, а в Середньовіччі вона використовувалася паломниками.

Дорога пам'ятає багато гучних подій Римської імперії. Так, уздовж неї були виставлені розп'яті раби, що приєдналися до Спартака. Тут же, як свідчить легенда, сталася зустріч Петра і Ісуса. Нині на цьому місці стоїть церква Santa Maria in Palmis, більше відома під назвою Quo vadis (Кво Вадис) - саме в ній зберігається табличка з відбитками, як запевняють, ступнів Христа.

Взагалі, в наші дні Аппієва дорога є не лише окремою магістраллю, але й справжнім археологічним парком у передмісті Риму. Вздовж дороги будували пишні гробниці, пам'ятники, склепи, колумбарії, катакомби (закони забороняли поховання в межах міста). Сьогодні їх мальовничі руїни є основною прикрасою збережених ділянок дороги. Також вздовж дороги стоять церкви, колони, руїни вілл, цирку Максенція і досить добре збережений мавзолей Ромула.

Аппієва дорога перетворилася в одну з численних визначних пам'яток Риму, привертаючи увагу не менше, ніж знаменитий Колізей або Ватикан.

 

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm