Про це заявив директор з корпоративних питань компанії «Nestle» в Україні та Молдові Геннадій Радченко під час прес-туру журналістів на фабрику «Світоч».

Сьогодні, 7 квітня, компанія «Nestle» підтримала Всесвітній день здоров’я, присвячений безпеці харчових продуктів, та відчинила двері для журналістів на своє виробництво. Як зазначив Геннадій Радченко, на власні очі можна переконатися, що безпека продуктів харчування і людей є головним пріоритетом компанії «Nestle».

За його словами, керівництву компанії нічого не відомо про випадок знайдення ртуті в цукерці «Світоча» «Зоряне сяйво», лише те, що з’явилося у ЗМІ.

«До нас жодних скарг не надходило ні від споживачів, ні від якихось організацій чи санстанції. Ми вважаємо цей випадок просто неможливим, адже на фабриці з 2004 року, відповідно до правил «Nestle», немає жодного приладу з наявністю ртуті, навіть ртутного термометра немає», – сказав Радченко.

Також він зазначив, що «Зоряне сяйво» – найпопулярніший продукт фабрики: 13 мільярдів цих цукерок виготовляють у рік і жодних скарг за всю історію їхнього існування не надходило. «Наразі в нас не було жодних перевірок. Ми самі провели перевірку, ще раз оглянули виробництва і дійшли висновку: просто виключено, що технічно тут десь могла з’явитися ртуть», – сказав Геннадій Радченко.

Директор компанії Джонатан Перрі розповів, що торік до них надійшло всього 49 скарг, більшість з яких, наприклад, стосувалися смакових властивостей кави. Впродовж років у «Nestle» сформувалася внутрішня система менедженту якості. Уся продукція відповідає міжнародним стандартам і нормам українського законодавства. Принцип компанії полягає в тому, щоб контролювати всі процеси, а не лише готовий продукт.

Щодо цінової політики, то, за словами Геннадія Радченка, з 2008 року компанія започаткувала програму переходу на вітчизняну сировину й упаковку. Однак є продукти, наприклад, какао, які залежні від курсових коливань, деякі продукти «Світоча» на 60% залежать від курсу валют. «Компанія старається не підвищувати ціни, зважаючи на купівельну спроможність населення. У середньому торік ціни зросли на окремі позиції від 20 до 60%, але при цьому це найдоступніші ціни на ринку», – сказав він.

Загалом журналістам показали повний цикл виробництва шоколаду, вафель, а також цукерок, щоб продемонструвати безпеку та якість усього процесу.