Свято для сновид українці побачать найдовше місячне затемнення ХХІ століття

Свято для сновид: українці побачать найдовше місячне затемнення ХХІ століття

Увечері 27 липня 2018 року українці зможуть побачити рідкісне місячне затемнення, повний Місяць пройде через тінь Землі.

Це затемнення буде найдовшим повним місячним затемненням у ХХІ столітті, загальна тривалість якого – близько 103 хвилин, пише «Астрономічний календар».

«Максимальна тіньова фаза затемнення становитиме 1,61 під час проходженні Місяця практично через центр земної тіні. Тривалість тіньового затемнення становитиме 1 годину 43 хвилини, що є максимальним значенням в поточному столітті. Загальна тривалість тіньового затемнення становитиме майже чотири години», – йдеться в публікації.

Затемнення буде повністю видно в Східній Африці і Центральній і Південній Азії, а також Антарктиді. У Південній Америці, Західній Африці та Європі затемнення почнеться при сході Місяця, в Східній Азії і Австралії – навпаки, під час заходу. У Північній Америці затемнення не буде видно взагалі.

Цікаво, що в східних регіонах України затемнення буде видно краще, ніж на решті території країни. Орієнтовно затемнення можна буде спостерігати близько 22 години за Києвом 27 липня.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram