Єгипетський суд відпустив двох синів екс-президента країни Хосні Мубарака під заставу через п’ять днів після того, як їх заарешували в звинуваченні незаконного отримання близько 30 мільйонів доларів шляхом маніпуляцій акціями на фондовому ринку.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

“Кримінальний суд у Каїрі задовольнив апеляцію, призначивши заставу в розмірі 5 570 доларів кожному”, – йдеться в повідомленні.

Алаа і Ґамаль Мубарак звинувачуються в незаконному отриманні близько 30 мільйонів доларів шляхом маніпуляцій акціями на фондовому ринку.

Братів затримували і раніше. У 2011 році їх разом з батьком затримали через два місяці після подій Арабської весни в Єгипті, після якої Хосні Мубарак пішов у відставку після 29 років при владі. Усіх трьох згодом засудили до трьох років за звинуваченням у присвоєнні коштів, призначених для президентських палаців.

Синів звільнили у 2015 році, їхній батько вийшов із в’язниці у 2017.

Під час правління Хосні Мубарака Ґамаль очолював ключовий комітет владної партії і впродовж довгого часу вважався наступником батька.

Водночас Алаа був поза політикою, однак його звинувачують у накопиченні статків за допомогою контактів батька.

Як відомо, у 2012 році Мубарака засудили до довічного ув’язнення за причетність до вбивства демонстрантів під час протестів 2011 року. У 2014 році суд у Каїрі зняв обвинувачення проти Мубарака у справі щодо вбивства протестувальників. Суд також зняв із Мубарака обвинувачення в корупції, однак екс-президент все одно залишився за ґратами, відбуваючи покарання в іншій корупційній справі.

Згодом, у березні 2017 року, колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака Вищий апеляційний суд країни виправдав у справі щодо причетності до вбивства сотень демонстрантів під час протестів у 2011 році.