Ситник розповів про арешти і кримінальні справи проти «Укрзалізниці»

Національне антикорупційне бюро розслідує 19 кримінальних справ за фактом корупції на ПАТ «Укрзалізниця».

Про це йдеться у піврічному звіті НАБУ, – пише Укрінформ.

За словами Ситника, найбільше зловживань на підприємстві відбувається під час держзакупівель.

«Залізниця проводить держзакупівлі кожен рік на декілька мільярдів гривень. І там є спеціалізоване підприємство («Центр забезпечення виробництва»), за посади в якому завжди йде боротьба. Ми там дуже багато людей затримали, арештували, але робота триває. Іще далеко до того, щоб навести порядок», – зазначив він.

Ситник розповів, що корупцією на Укрзалізниці займається цілий відділ НАБУ. А нещодавно прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у суді домоглися визнання недійсними угод про закупівлю Укрзалізницею пального у компанії WOG.

«Була типова схема: заходить WOG на підприємство «Укрзалізниця», спочатку знижує ціну, щоб виграти тендер, а потім підписується додаткова угода без всяких коливань на ринку палива і перераховуються кошти. Це сотні мільйонів збитків для Укрзалізниці в результаті змови. Зараз ці угоди ми через суд визнали недійсними», – поінформував директор НАБУ.

Він також анонсував нову кримінальну справу за фактом корупції на ПАТ «Укрзалізниця».

Відповідаючи на запитання журналістів, чи фігурує у кримінальних справах вже екс-голова Укрзалізниці Войцех Балчун, директор НАБУ відповів: «Ситуація поки що дуже напружена, і якщо ми знайдемо докази, що причетний і Балчун до цих схем, то, звичайно, ми будемо реагувати».

Як писав «Вголос», вчора новим тимчасово виконуючим обов'язки голови «Укрзалізниці» призначено першого заступника міністра інфраструктури Євгена Кравцова.

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram