Про це повідомляє The Washington Post.

У своїй промові в Міжнародному науковому центрі імені Вудро Вільсона 28 листопада Тіллерсон згадав вторгнення РФ в сусідні Грузію і Україну, кібератаки і кампанії дезінформації з метою підірвати демократичні вибори в США.

Він зазначив, що дії Росії «не є поведінкою відповідальної нації». За його словами, дії РФ, направлені на отруєння міжнародних відносин, нагадують часи Холодної війни.

«Наша трансатлантична єдність призначена для того, щоб донести до російського уряду, що ми не будемо виступати за це кричуще порушення демократичних норм», – сказав Тіллерсон про постійну підтримку Росією сепаратистів на сході України.

Санкції США, спрямовані на те, щоб покарати Росію за анексію Криму і втручання в ситуацію в Україні, сказав він, «залишаться в силі до тих пір, поки Росія не скасує дії, які викликали їх».

Тіллерсон назвав спроби «перезавантажити» відносини між Москвою і Вашингтоном недосяжними. «Я сказав Росії, що ми ніколи не повернемо стосунки до нормальних, поки ми не вирішимо питання з Україною. Воно залишається перешкодою», – сказав Тіллерсон.

 

«Вголос»