Тіллерсон не вважає Путіна військовим злочинцем
11 01 2017 18:22

Тіллерсон не вважає Путіна військовим злочинцем

Претендент на посаду Держсекретаря США Рекс Тіллерсон заявив, що не назвав би російського президента Володимира Путіна військовим злочинцем.

Про це політик сказав під час своєї прес-конференції, передає ТСН.

Як відомо, сенатор Флориди Марко Рубіо під час промови Тіллерсона запитав у нього, чи є російський лідер військовим злочинцем.

«Я би не використовував би цього терміну», - відповів Рекс Тіллерсон.

Рубіо, зі свого боку, наголосив, що до таких висновків кандидата на пост Держсекретаря могли би підштовхнути факти стосовно ситуації у сирійському місті Алеппо.

Як відомо, новообраний глава США мільярдер Дональд Трамп обрав новим держсекретарем США керівника найбільшої приватної нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона, який має «зв'язки з Росією».

Раніше повідомлялося, що у комітеті із закордонних справ Сенату США 11 січня відбуваються слухання щодо кандидатури Рекса Тіллерсона, запропонованої обраним президентом Дональдом Трампом на посаду державного секретаря.

Очікується, що Тіллерсона запитають про ділові зв’язки з Росією і про те, як він має намір ліквідувати активи, що створюють ризик конфлікту інтересів.

Як йдеться у тексті промови на слуханнях, яку поширила так звана «перехідна команда» Дональда Трампа, Тіллерсон планує висловити стурбованість щодо дій Росії в усьому світі.

«Наші союзники по НАТО правомірно стривожені відродженням амбіцій Росії. Але це сталося за відсутності американського лідерства, яка залишила ці двері відчиненими», – каже Тіллерсон щодо дій адміністрації 44-го президента США Барака Обами, який залишає свою посаду.

Тіллерсон є колишнім виконавчим директором енергетичної компанії Exxon Mobil. Він реалізовував експансію своєї компанії до Росії, став другом президента цієї країни Володимира Путіна, а також виступав проти санкцій, запроваджених після російської анексії Криму в 2014 році.

Представники обох провідних партій США неодноразово висловлювали стурбованість щодо відносин Тіллерсона з Москвою.

-