Тіллерсон підтримує надання Україні летальної зброї

Кандидат на посаду Держсекретаря США Рекс Тіллерсон вважає, що Сполученим Штатам необхідно підтримати Україну, надавши їй летальне оборонне озброєння.

Про це політик сказав під час слухань у Комітеті з міжнародних справ Сенату, передає Укрінформ.

«Ухвалення подібного рішення потребує консультацій із Національною радою з безпеки та внеску інших, однак я б підтримав це», - відповів Тіллерсон на запитання щодо необхідності постачання до України летальної оборонної зброї.

Водночас, він наголосив на важливості підтримки обороноздатності України.

«Важливо всіляко допомагати українцям захистити себе від подальшої агресії. Сподіваюся, режим припинення вогню дотримуватиметься, однак за відсутності цього нам важливо підтримати їх можливості самозахисту», - сказав кандидат.

Як відомо, новообраний глава США мільярдер Дональд Трамп обрав новим держсекретарем США керівника найбільшої приватної нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона, який має «зв'язки з Росією».

Раніше повідомлялося, що у комітеті із закордонних справ Сенату США 11 січня відбуваються слухання щодо кандидатури Рекса Тіллерсона, запропонованої обраним президентом Дональдом Трампом на посаду державного секретаря.

Очікується, що Тіллерсона запитають про ділові зв’язки з Росією і про те, як він має намір ліквідувати активи, що створюють ризик конфлікту інтересів.

Як йдеться у тексті промови на слуханнях, яку поширила так звана «перехідна команда» Дональда Трампа, Тіллерсон планує висловити стурбованість щодо дій Росії в усьому світі.

«Наші союзники по НАТО правомірно стривожені відродженням амбіцій Росії. Але це сталося за відсутності американського лідерства, яка залишила ці двері відчиненими», – каже Тіллерсон щодо дій адміністрації 44-го президента США Барака Обами, який залишає свою посаду.

Тіллерсон є колишнім виконавчим директором енергетичної компанії Exxon Mobil. Він реалізовував експансію своєї компанії до Росії, став другом президента цієї країни Володимира Путіна, а також виступав проти санкцій, запроваджених після російської анексії Криму в 2014 році.

Представники обох провідних партій США неодноразово висловлювали стурбованість щодо відносин Тіллерсона з Москвою.

 

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram