Тіллерсон: Штати готові захищати членів НАТО від РФ

Сполучені Штати Америки готові стати на захист будь-якого члена НАТО, якщо він зазнає вторгнення з боку Російської Федерації.

Про це схвалений Трампом претендент на посаду Держсекретаря США Рекс Тіллерсон заявив під час виступу на слуханні у Комітеті з міжнародних справ Сенату, передає Укрінформ.

«Відданість п’ятій статті залишається непорушною – США дотримуватимуться своїх зобов'язань», - сказав Тіллерсон.

Він додав, що США будуть готові до захисту членів НАТО у випадку зовнішнього вторгнення, «подібного на кримське».

«Якщо члени НАТО досягнуть згоди, що подібні дії є адекватним застосуванням статті №5, тоді так (США приєднаються до союзників у обороні – ред.)», - наголосив кандидат у Державні секретарі США.

Як відомо, стаття 5 Північноатлантичного договору визначає, що напад на одного союзника НАТО розглядатиметься як напад на всіх членів організації.

Нагадаємо, новообраний глава США мільярдер Дональд Трамп обрав новим держсекретарем США керівника найбільшої приватної нафтової компанії ExxonMobil Рекса Тіллерсона, який має «зв'язки з Росією».

Раніше повідомлялося, що у комітеті із закордонних справ Сенату США 11 січня відбуваються слухання щодо кандидатури Рекса Тіллерсона, запропонованої обраним президентом Дональдом Трампом на посаду державного секретаря.

Очікується, що Тіллерсона запитають про ділові зв’язки з Росією і про те, як він має намір ліквідувати активи, що створюють ризик конфлікту інтересів.

Як йдеться у тексті промови на слуханнях, яку поширила так звана «перехідна команда» Дональда Трампа, Тіллерсон планує висловити стурбованість щодо дій Росії в усьому світі.

«Наші союзники по НАТО правомірно стривожені відродженням амбіцій Росії. Але це сталося за відсутності американського лідерства, яка залишила ці двері відчиненими», – каже Тіллерсон щодо дій адміністрації 44-го президента США Барака Обами, який залишає свою посаду.

Тіллерсон є колишнім виконавчим директором енергетичної компанії Exxon Mobil. Він реалізовував експансію своєї компанії до Росії, став другом президента цієї країни Володимира Путіна, а також виступав проти санкцій, запроваджених після російської анексії Криму в 2014 році.

Представники обох провідних партій США неодноразово висловлювали стурбованість щодо відносин Тіллерсона з Москвою.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram