Топ 7 незвичайних будівельних матеріалів зроблених зі сміття (ФОТО)

Щорічно людство продукує близько 1,3 млрд тонн різних відходів, які, на жаль, скупчуються на нашій планеті та спотворюють її. Втім, із сміття створюють доволі корисні та необхідні речі.

Як вважають вчені, з використанням спеціальних технологій сміття можна переробляти із створенням незвичайних та міцних будматеріалів.

Про це розповідає портал enki.ua.

Макулатурна деревина

Ця технологія виникла в Норвегії, де щорічно переробляється більше 1 млн. тонн паперу і картону. Завдяки незвичайному «рецепту», норвежці навчилися створювати матеріал, схожий на МДФ, з використаного та спресованого паперу, з додаванням спеціальних клеїв, який на відміну від деревно-волокнистої плити не містить шкідливих формальдегідів і розчинників. В результаті, дана продукція є дуже естетичною, міцною, водонепроникною та вогнетривкою. А з вигляду досить схожа на звичайні дерев'яні дошки. Використовувати такий матеріал можна всюди, де застосовуються вироби з МДФ або деревини.

Покрівельний матеріал з памперсів

Чудова новина - використані підгузки і жіночі прокладки можуть стати чудовим джерелом для виробництва будівельних матеріалів, зокрема, покрівельних. Виявляється, спеціальні установки для переробки цього сміття вміють відокремлювати полімери від органічних відходів. Після чого, полімери можуть бути використані для виготовлення черепиці чи інших пластикових виробів. Винайдена ця технологія була в Канаді ще в 1989 році, з тих пір заводи з переробки використаних гігієнічних прокладок з'явилися і в Америці, і в Великобританії і в Швейцарії.

Пакетні перегородки

Мабуть, навіть не варто говорити, що однією з найбільш жахливих проблем людства є поліетиленові пакети, які століттями не розкладаються. Але, ось ці красиві, яскраві плитки зроблені якраз зі старих пластикових пакетів. Виявляється, використані кульки можна переробляти - їх спресовують і піддають особливій ​​тепловій обробці, після чого з отриманої маси формують досить міцні будівельні блоки. Звичайно, вони виходять занадто легкими, щоб з них робити несучі стіни, але от використовувати такі блоки у вигляді перегородок для житлових і офісних приміщень, а також у вигляді роздільників і ширм на відкритих майданчиках, наприклад, в кафе, саме те. І, до речі, їм можна надавати будь-який колір і фактуру, а також наносити необхідні малюнки. Такі декоративні матеріали називаються Recy-Blocks, і їх створюють в Голландії

Цеглини з крові

Ця ідея створення будівельних матеріалів була заснована базуючись на тому, що щорічно при забої тварин в каналізацію виливаються мегалітри крові тварин. І хоча на перший погляд, звучить це не особливо добре, дана кров все одно є відходом, який просто викидають, так чому ж її не пристосувалися для чогось корисного? І як з'ясовується, в зв'язку з тим, що в цій речовині знаходиться багато білка, з нього виходить дуже гарна сполучна для цегли. Британський студент архітектури Джек Манро, дослідивши дане питання, зумів запропонувати використовувати ліофілізовану кров (висушену, у вигляді порошку) для її змішування з піском, в результаті чого утворюється пастоподібні речовина. І з нього виходять відмінні цеглини.  Залишається лише одне питання - чи захочуть в будинку, створеному, по суті, з крові, жити люди?

Пляшкові цеглини

З під пляшок для алкоголю можна створювати стіни для будинків. Зараз багато виробників спиртних, і не тільки, напоїв роблять тару для своєї продукції кубовидної форми, щоб їх легше було транспортувати. Вперше в світі технології використання такої тари, як будівельного матеріалу, були застосовані пляшки з-під пива Heineken, і ось чому. Ще в 1960 році Альфред Генрі Хейнекен, власник броварні, одного разу відвідав Карибські острови, де побачив абсолютно тяжке становище місцевого народу - йому відчайдушно не вистачало житла, а при цьому вулиці і пляжі острова були завалені порожніми пивними пляшками. Саме тоді йому і прийшла думка, що з пляшок можна створювати будинки, просто для цього їм потрібно надавати спочатку необхідну форму. Так у компанії Heineken з'явилася тара, яка могла укладатися одна на іншу, як би складаючи пазли.

А ось буддистські монахи обійшлися і пивними пляшками звичайної круглої форми, побудувавши виключно з них відомий храм під назвою Ват Лан, що в перекладі означає «Храм мільйона пляшок». І ця назва є зовсім не метафорою - при його будівництві дійсно було використано близько півтора мільйонів пляшок зеленого і коричневого кольору.

Грибна ізоляція

Уявіть, якби стіни будинку не було потрібно будувати, а вони росли самі, лише обмежені певними рамками. І хоча звучить це фантастично, насправді зараз вчені працюють над вирощуванням такого міцелію (грибниці, бактерії, які живуть в гниючій органіці), які могли б  бути вміщені в форму, виростати за 5-10 днів до бажаних розмірів. Виявляється, після її випалювання в печі, на світ з'являється чудовий ізолюючий матеріал, справляється зі звуко- і теплоізоляцією нітрохи не гірше, ніж пінополістирол і інші ізоляти.

І таке використання могло б не тільки допомогти переробці сміття, а й стало б екологічно чистим варіантом заміни різних отруйних видів азбесту. Придумала такий новий ізолюючий матеріал американська компанія Ecovative Design. Але, найголовніше, що він повністю розкладається, і його навіть можна з'їсти, адже він є єдиним в світі абсолютно їстівним будівельним матеріалом.

Пласфальт (Plasphalt)

Як зрозуміло з назви, пласфальт - це якийсь асфальт на основі пластика. Але чи можливо це? Ймовірно, так, тому що таке дорожнє покриття вже навіть проходить тестування реальними умовами, і скоро ми будемо знати, чи дійсно пласфальт не поступається своїми характеристиками асфальту традиційному. Пластик в нього додають у вигляді зерен, отриманих з перероблених пластикових відходів. І замінити собою він може дорогий гравій, який в деяких країнах обходиться дорожньо-будівельним компаніям в круглі суми. І вже зараз, на етапі тестування такого полотна відзначають, що воно демонструє прекрасну стійкість до зношування, оскільки бітумне сполучне краще взаємодіє з пластиковими зернами, ніж з гравієм і піском. 

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm