Про це повідомив високопосадовець Білого дому, інформує ТСН із посиланням на Reuters.

Окрім цього, в адміністрації президента готуються перенести посольство США з Тель-Авіва до Єрусалима, що, за попередніми підрахунками, займе від трьох до чотирьох років.

Як зазначається, на думку Трампа, визнання нової столиці засноване на реальних фактах – уряд Ізраїля перебуває саме там, а не в Тель-Авіві.

Зі свого боку, країни Близького Сходу у відповідь на рішення США попередили про можливі наслідки такого кроку. Зокрема, в Йорданії раніше заявляли, що перенесення посольства «може бути потенційно використане терористами, щоб поширити свою ідеологію на тлі гніву і відчаю». Після цього Держдеп доручив посольствам США в арабських країнах посилити заходи безпеки.

Зауважимо, Єрусалим є столицею Ізраїлю за конституцією, проте міжнародне товариство вважає Східний Єрусалим палестинською територією, окупованою Ізраїлем.

Як відомо, у червні президент США Дональд Трамп відклав рішення про перенесення посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. Експерти вже тоді вважали, що такий хід не означає відступ США від своєї позиції щодо Ізраїля та американо-ізраїльського союзу. 

 

«Вголос»