У неділю, 22 жовтня, військова прокуратура Київського гарнізону Центрального регіону України задокументувала факт вимагання й отримання офіцерами поліції неправомірної вигоди в розмірі 50 тисяч доларів.

Про це передає прес-служба Військової прокуратури Центрального регіону України.

В організації злочинної групи підозрюють оперуповноваженого відділу викриття правопорушень у сфері легального обігу наркотиків Управління протидії наркозлочинності ГУ НП в м. Києві, капітана поліції М.

Саме він висунув громадянину України вимогу про передачу йому грошових коштів і обіцяв за названу суму не реєструвати щодо останнього додатковий епізод по ст. 306 КК України і не ініціювати питання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Під час проведення негласних слідчих дій було встановлено, що організатор залучив до злочинної діяльності ще двох офіцерів поліції підрозділів ГУ НП в м. Києві, котрі входили до групи слідчих і мали повноваження для прийняття процесуальних рішень у карному провадженні щодо зазначеного громадянина України.

“22.10.2018 року двоє зазначених офіцерів поліції, діючи в інтересах організатора злочинного угруповання М., отримали від посередника всю суму неправомірної вигоди в розмірі 50 тисяч доларів США”, — йдеться в повідомленні.

Після отримання грошей обох учасників злочинної групи — капітана поліції, старшого слідчого слідчого відділу і лейтенанта, слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Подільського управління поліції ГУ НП в м. Києві затримали.

Зараз проводять слідчі та процесуальні дії з метою встановлення місця перебування організатора злочинної групи — капітана М., і його затримання.

Проти всіх фігурантів справи готують підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (передбачає позбавлення волі на термін від восьми до 12-х років із позбавленням права займати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років із конфіскацією майна).