«Трускавець – не тільки лікувальна, а й культурна перлина Західної України»

Людина, яка приїжджає на відпочинок до Трускавця, може паралельно обрати собі захопливу екскурсію. Україна, Польща, Чехія. Тустань, Ворохта, Яремче. Духовні напрямки від Почаєва до Крехова та Гошова. Усе це та багато-багато іншого пропонує візитерам десяток трускавецьких туристичних фірм.

Одна із найближчих місцин до Трускавця – місто Борислав (усього за 6 км). Там є церква Св. Анни, де знаходиться 710 мощей святих східної та західної церков. Цікаво поїхати і до Дрогобича, де є велика кількість сакральних споруд, серед яких церква Св. Юра, що внесена до реєстру ЮНЕСКО – розповіла «Вголосу» начальник управління розвитку міста Наталія Скибак.

Якщо говорити про Трускавець, то у місті є Urban-бібліотека, де часто проходять різного роду творчі вечори та зустрічі з художниками, поетами, письменниками, тощо. У Палаці культури ім. Т. Шевченка постійно відбуваються концерти найвідоміших естрадних співаків та театральні спектаклі. Днями до Трускавця із виставою завітав львівський театр «Воскресіння».

«Також Трускавець є місцем організації великої кількості фестивалів. Щороку тут проходять дитячі пісенні фестивалі, зокрема «Яскрава країна», «Зірка-фест», «Єдина країна». Щорічно відбуваєтья «Трускавецький фіґляр» – фестиваль циркового мистецтва, також фестиваль естрадної пісні «Трускавецька фієста», міжнародний фестиваль дитячо-молодіжного спрямування «Імперія мистецтв». У травні цього року вперше відбувся фестиваль польської культури: до нас приїхав десяток творчих колективів з Польщі. Протягом трьох днів вони виступали на центральній сцені міста-курорту. В рамках фестивалю була представлена традиційна польська кухня. Вперше в місті відбулося всеукраїнське авторалі з нагоди відзначення 190-річчя курорту. На перспективу плануємо й вихід на міжнародний рівень», – зазначає Наталія Скибак.

У центрі Трускавця розташовується надзвичайно гарний курортний парк площею 57га.

«Під цю пору почали проводити реконструкцію цього мальовничого «англійського» парку, – зазначає Наталія Скибак. – Він надзвичайно красивий, це пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення. На території парку будуть відновлені старі та розроблені нові теренкури – піші маршрути для оздоровлення. Кожен, хто п'є мінеральні води, мусить прогулятися – тоді вони активніше діють.

Недавно ми завершили реконструкцію центральної вулиці, зробили її пішою, тому гості мають можливість прогулюватись центральною частиною міста. У нас екологічно чисте повітря, немає жодного промислового підприємства, яке забруднювало б його. 

На курорті діє дельфінарій, де можна подивитися виставу за участю дельфінів та морських котиків, а також поплавати з ними з лікувальною метою.

Майже у кожному санаторії Трускавця є дитячі майданчики, де працюють аніматори, басейни, де можна і просто поплавати і позайматися з тренерами.

За останні роки Трускавець суттєво піднявся в розвитку бізнес-туризму.

«Ми маємо велику кількість суперсучасних конференц-залів різного розміру, де постійно відбуваються конференції, форуми, зустрічі, навчання, тощо. Нещодавно у нас вдруге відбувся міжнародний форум розвитку місцевого самоврядування. До Трускавця приїздили найвищі посадовці нашої країни та закордонні гості», – зазначила Наталія Скибак.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram