Про це повідомляє видання Onet Wiadomości.

«Це ті самі політичні кола, які ініціювали вісім дебатів про нашу країну, і зараз прийняли рішення про дев'яті у Брюсселі. Ті ж кола, які голосували за антипольську резолюцію, зараз відкликали мене із посади віце-президента. Це послідовні дії проти нашої країни», – заявив колишній заступник голови.

Чарнецький також зазначив, що ні про що не шкодує і надалі оцінюватиме критично дії тих поляків, які «бігають із доносами на власну країну».

«Я мав низку пропозицій покаятись, тоді не було б заяви. Маючи вибір між запереченням цінностей, в які вірю, власних поглядів та лояльністю до власної країни, я обрав друге. Продовжуватиму працювати для Речі Посполитої як європарламентар. Дякую тим багатьом людям у країні та за кордоном, які тримали за мене кулаки, надсилали смс», – розповів Чарнецький.

На питання, чи збирається він оскаржити голосування, парламентар відповів, що подумає про це.

Як уже писав «Вголос», Європарламент достроково звільнив Ришарда Чарнецького з посади віце-президента ЄС після образливих висловлювань у бік польської євродепутатки Рози Тун.

26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам'яті. У середу, 6 лютого, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише закон про Інститут національної пам'яті та скерує його для подальшої перевірки до Конституційного суду.

Законопроект складається з двох частин.

Відповідно до першої, до відповідальності притягуватимуть усіх, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення «злочинів» українських націоналістів та українських організацій, які «співпрацювали з Третім рейхом».

У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, скажімо, пишуть про «польські табори смерті». 

Тривалий час поляки боролися проти використання фраз на кшталт «польські табори смерті», які означають, що Польща, хоча б частково, відповідає за табори, де мільйони людей, здебільшого євреїв, були вбиті нацистською Німеччиною. Табори були побудовані та експлуатувалися нацистами після вторгнення до Польщі у 1939 році.