«Це не наша компетенція», - у СБУ не пояснили, чи безпечно українцям перебувати у Білорусі

У СБУ закликають українців до пильності через діяльність російських спецслужб, проте чи безпечно громадянам України знаходитись у Білорусі, де відбуваються викрадення українців, – жодної чіткої відповіді не надійшло.

Про це йдеться у відповіді СБУ на інформаційний запит ІА «Вголос».

Оскільки через викрадення російськими спецслужбами на території Білорусі сина українського військовослужбовця та вивіз у дану країну дітей воїнів АТО з Львівщини, «Вголос» звернувся до СБУ з проханням роз’яснити, чи безпечно українцям відвідувати Білорусь. Проте чіткої відповіді журналісти так і не отримали.

«Забезпечення безпеки громадян України, а також забезпечення їх прав під час виїзду закордон знаходиться поза межами компетенції СБУ. Водночас ці питання перебувають у площині повноважень МЗС України, а з точки зору вжиття заходів з протидії зовнішнім загрозам життю громадян України поза її межами – до завдань Служби зовнішньої розвідки України», - йдеться у відповіді.

«В умовах гібридної війни СБУ закликає українців до пильності. У разі виникнення до українських громадян зацікавленості з боку іноземних спецслужб, при спробах втягування їх у провокативні ситуації, слід негайно звернутись до СБУ», - йзазначено у відповіді на  інформаційний запит, що стосується, чи безпечно українцям знаходитись у Білорусі.

Як писав «Вголос», ФСБ виманила на територію Білорусі 19-річного українського активіста, сина воїна АТО Павла Гриба, де його викрала. За словами батька зниклого хлопця, Павло Гриб 24 серпня поїхав у Гомель на зустріч з дівчиною, з якою спілкувався тільки у соціальних мережах VK і Skype. Дівчина мала приїхати з Росії. Павло сказав батькові, що повернеться того самого дня, але не повернувся, й Ігор Гриб сам поїхав у Гомель на пошуки. Там він з'ясував, що ФСБ розшукує його за ст. 205 КК РФ (терористичний акт). Білоруські прикордонники сказали, що не мають інформації про Павла. Українська прикордонна служба повідомила, що Павло Гриб перетнув кордон через пункт пропуску «Нова Гута» (Чернігівська область, Україна) – «Нові Яриловичі» (Гомельська область, Білорусь). Трохи згодом дівчина, на зустріч з якою їхав син атовця, сама зізналася, що виманювала його за вказівкою ФСБ.

У час, коли на території Білорусі викрадають українських громадян, Львівська обласна державна адміністрація відправляє туди 30 дітей українських військовослужбовців. 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram