Про це оголосило на своєму сайті Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. З нового року вартість вугілля за одну тонну продукції збільшиться на 10,4 % — до 2 800 грн (без ПДВ і витрат на транспортування).

Протокол наради, на якому прийняли це рішення, датований 30 листопада. У ньому наголошується, що підвищення ціни на вугільну продукцію забезпечить проходження осінньо-зимового періоду 2018/2019 рр., а також поліпшить стан державних вугледобувних підприємств і створить умови для сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Підкреслюється, що запропонована ціна вугілля залишається істотно нижче середньої собівартості видобутку вугільної продукції на державних вугледобувних підприємствах України. Середня собівартість однієї тонни енергетичного вугілля державних вуглевидобувних підприємств за десять місяців 2018 року склала 3 217,1 грн/тонну.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Україна повинна нарощувати видобуток власного вугілля і пріоритетно його використовувати для потреб всього енергетичного комплексу, щоб не залежати від імпортного вугілля — антрациту.