Про це у коментарі «Вголосу» розповів експерт паливного ринку, директор НТЦ «Психея» Сергій Сапєгін. 

«За останній час зростання цін у роздрібі на бензин марки А-95 склало 3,8%, А-92 зріс у ціні на 3,9%, дизельне пальне зросло у ціні на 5%. У гуртовому сегменті ринку бензин А-95 зріс у вартості на 4,6 – 5%, А-92 – на 3,63,9%, зазначив Сергій Сапегін. Якщо ж подивитися, що робиться на кордоні України, тобто йдеться про імпорт, то за останні 30 днів бензин подорожчав на 5%, а дизпаливо – на 3%. Тобто ми бачимо, що ціни на внутрішньому ринку залежать від цін на кордоні України, на європейських ринках та світових біржах».  

Ще однією причиною здорожчання цін на пальне є валютні коливання. «Увесь імпорт, а це 80% пального, ми закуповуємо за валюту, каже Сергій Сапєгін. Тому цей ринок дуже залежний від зміни курсу до долара та євро».   

На думку експерта, тенденція до подорожчання бензину та дизпалива зберігатиметься й надалі.

«Ми зараз спостерігаємо період, коли світові ціни на нафту зростають. До якої межі вони ростимуть – сказати важко: це може бути 70 доларів за барель і вище. Відповідно, точно сказати наскільки зросте пальне у ціні – нереально. Межі зростання не видно. Але якщо припустити, то високооктановий бензин А-95 може коштувати близько 30 гривень за літр». 

 

«Вголос»