Цього тижня українці зможуть побачити два неймовірні астрономічні явища

Цього тижня, 7 і 12 серпня, в Україні за сприятливої погоди можна буде спостерігати два цікавих астрономічних явища: місячне затемнення та Персеїди.

У ніч на вівторок, 8 серпня можна буде спостерігати часткове тіньове місячне затемнення. Тінь від Землі «з’їсть» південну четвертинку повного Місяця, а освітлена частина супутника біля кордону тіні почервоніє, повідомляє «Громадське радіо».

Весь процес триватиме близько двох годин, найкраще затемнення буде видно о 23:20. Помітити початок часткового затемнення можна приблизно за годину до максимуму, о 22:23.

У ніч з 12 на 13 серпня в небі буде спостерігатися ще одне астрономічне явище – максимум активності метеорного потоку Персеїди. За прогнозами ММО (Міжнародної метеорної організації) очікується до 10-20 метеорів на годину.

Шукати метеори треба в північно-східній частині неба, високо над горизонтом, трохи південніше сузір’я Кассіопея. В цьому році спостереженнями може перешкодити світло Місяця. Однак найяскравіші метеори, якими і характеризується потік Персеїди, розгледіти вдасться. При зіткненні атмосфери Землі з більш великими частками ми зможемо побачити найбільш яскраві метеори – боліди.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm