Туреччина не визнає анексію земель України

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу вважає, що співпраця з РФ важлива для Туреччини, проте, вона не передбачає перегляду позиції Анкари стосовно конфліктів в Україні та Грузії.

Про це він заявив на IX Конференції послів в Анкарі, інформує Анадолу

«Ми підтримуємо територіальну цілісність України та Грузії. Ми не визнаємо анексію земель України», —зазначив Чавушоглу.

Водночас, міністр порушив питання взаємодії з РФ щодо Сирії.

Посадовець зазначив, що поки в Туреччині перебуває 2,8 мільйона сирійських біженців, для підтримки яких Анкара передала мільярди доларів і вже евакуювала зі східних районів Алеппо 45 тисяч людей.

«Анкара робить все можливе для поширення перемир'я на всю територію Сирії. Ми підтримуємо женевський процес по Сирії і одночасно ведемо боротьбу з «ІД» на півночі цієї країни», — повідомив Чавушоглу.

Також очільник МЗС Туреччини додав, що незабаром в рамках операції «Щит Євфрату» від терористів звільнять місто Ель-Баб на півночі Сирії.  

Водночас Чавушоглу назвав загибель посла РФ в Анкарі «загальною втратою і болем народів Туреччини і Росії». Що ж стосується США, то міністр сказав таке: «По-перше, ми сподіваємося, що США екстрадують до Туреччини ватажка FETÖ Фетуллаха Гюлена та інших ватажків цієї терористичної течії, а, по-друге, покладуть край співпраці з YPG (бойове крило PYD — відгалуження PKK в Сирії)».
 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram