Туристична стежка прокладена через новозеландський Національний парк Фіордленд. «Мільфорд трек» має протяжність 54 кілометри та включає різні складні перевали, підвісні місточки й круті переходи поряд з рікою Клінтон, гірськими озерами та водоспадами, – пише ТСН.

Багато відпочивальників викидають сміття просто в буковому лісі, а деякі відрізки стежки неможливо пройти через залишки лайна та туалетного паперу, пише Daily Mail.

Працівники парку розповідають, що це дуже огидно й псує імідж туристичного об'єкту. Парк позиціонують як одне з тих місць, яке варто відвідати за життя та занести в свій лист Must visit. Повальна неповага відпочивальників до природи перетворила деякі місця парку на туалет.

«Гості парку не цікавляться природою, а приїздять просто зробити селфі в знаковому місці. У них у вухах гарнітура і їм байдуже на оточуюче середовище», – розповідає один з працівників парку.

Одна з причин такої ситуації пов'язана з тим, що останнім часом кількість охочих пройти стежиною стрімко зросла. За останній рік стало на 12% більше відвідувачів. А в порівнянні з 2008 до парку стало приїздити на 50 тисяч більше відпочивальників щорічно. Відповідно число недобросовісних ходаків теж зросло. При цьому, у парку є обладнані місця, де туристи можуть перепочити, поїсти та сходити в туалет.

Нагадаємо, що раніше у Новій Зеландії оголосили надзвичайний стан через потужний шторм.

 

«Вголос»