Про це він розповів в ефірі телеканалу 112 Україна.

"Новачки" були синтезовані і розроблялися протягом 17 років. 17 років знадобилося для комплексного дослідження всіх властивостей цієї серії речовин. Жодна країна в світі таких можливостей не мала і не знала про цей секрет. Тим більше, ця речовина не входить у список заборонених речовин конвенцій", – розповів Мірзаянов.

Вчений не сумнівається в тому, що речовина А-234, якою отруїли Скрипалів і другу пару, це саме "Новачок", розроблений в Росії.

Він стверджує, що для вбивства людини достатньо двох міліграмів "Новачка", а Росія свого часу виробила до 20 тонн.

"Теоретично, двох міліграмів досить, щоб убити людину. Коли застосовується у вигляді зброї, – звичайно, там запаси потрібні побільше, мова вже йде про грами. "Новачки" були вироблені на двох заводах СРСР. Виробляли не кілограми, а тонни. За моїми підрахунками, 16-20 тонн. Ними заправляли ракети середньої дальності", – повідомив Мірзаянов.

За даними вченого, в експериментальних цілях "Новачок" синтезували у Великій Британії.

"Так, звичайно, без цього вони не могли розшифрувати… Можу припускати, що синтезували недавно. Якщо вони керуються формулами моєї книги. А моя книга вийшла в 2009 році", – сказав він.

У той же час, Мірзаянов запевнив, що відповідну нервово-паралітичну речовину синтезувати в домашніх умовах за книжковою формулою неможливо.

"Ні. (Можна синтезувати, – ред.) тільки в інститутах зі школою, вже з досвідом по роботі з отруйними речовинами", – підсумував він.