«Останнім часом в засобах масової інформації особисто проти мене розгорнулися атаки. Я розумію, звідки вони виходять. Вони йдуть з 2015-го року, коли я працював в «Говерлі» і представляв її в робочій комісії, на якій було обговорено формат чемпіонату, починаючи з сезону 2016/17. Тоді я був практично єдиним, хто був проти, щоб штучним шляхом знижували Прем’єр-лігу до 12 команд.

Я виступав публічно, пропонував формати чемпіонату. Це не подобалося. Я говорив, що ви не зробите єдиний телевізійний пул. Вони запевняли, що зроблять, але його немає до сьогоднішнього дня. І людям не хочеться, щоб всі знали, що було насправді. Незаконно порушений спортивний принцип. Залишили 12 команд, зробивши застереження, знову про це ніхто не говорить, що ми проведемо експериментально один сезон – сезон 2016/17 року. З сезону 2017/18 повинно було бути 14 клубів, а з сезону 2018/19 – 16 команд.

Ми граємо в нинішньому чемпіонаті і в ньому поки 12 учасників, так вони хочуть, щоб і в сезоні 2019/20 було 12 команд. Чому? У чому завинив Харків, Дніпро, Луцьк, київська «Оболонь», які розраховували і будували свої програми на вихід в Прем’єр-лігу з 16-ма командами. Ви забираєте надію, як зробили це з ФК «Полтава». Президент цього клубу Соболєв побудував відмінну базу, а потім кинув все і поїхав. Що ж ми робимо? Або приклад чернігівської «Десни» … Гаразд, керівники клубу сказали, що ми на наступний рік увійдемо. Адже теж несправедливо у них забрали їх місце. Поки політична доцільність переважатиме, і поки певні люди будуть віщати, що мовляв це ініціатива Грозного, як про це говорить Віктор Вацко, то я можу відповісти Вацко, що ти краще займайся коментуванням, а не розповідай, як тренер повинен працювати. Скажу Вацко, що я краще знаю, що мені робити! Я заслужений тренер України, два рази визнавався найкращим тренером в країні і працював в топових командах.

Якраз тренери повинні бути каталізатором всіх змін. Я читаю лекції тренерам і бачу, що їм ніде працювати. Ми повинні зробити все, щоб було 16 клубів. Це важливо для наших українських тренерів.

Раджу всім уважно прочитати регламент, в якому на останній сторінці написано, що в сезоні 2019/20 повинно бути 16 команд. Якщо більшість клубів проголосують за цей формат, то буде саме стільки команд. Коли вісім за і чотири проти – це більшість чи ні? При чому тут Грозний? Підніміть регламент, який готувався, коли я працював в Грузії і Казахстані. Мене не було в Україні три роки. Звичайно, найлегше знайти крайнього, це і так зрозуміло.

Мені не можна дорікати в тому, що тема 16-ти команд якось пов’язана з місцем, яке зараз займає в УПЛ «Арсенал-Київ». Я про це говорив ще в 2015-му році, коли працював в «Говерлі». Мати 16 клубів в Прем’єр-лізі – це ініціатива не тільки Грозного, але і всіх розсудливих людей! Не можна на догоду консерватизму український футбол рубати на корені», – заявив Грозний.