На брифінгу в Білому домі Карні повторив, що президент США Барак Обама напередодні повідомив у телефонній розмові з Меркель, що США «не відстежують і не будуть відстежувати» розмови Меркель.

«Мені нічого додати для вас» , – сказав Карні.

За його словами, США підтримують контакти з Німеччиною «на найвищому дипломатичному рівні» і обговорюють питання, в тому числі, що стосуються розвідувальної діяльності.

У середу Меркель подзвонила Обамі, щоб висловити невдоволення ймовірним прослуховуванням її службового мобільного телефону.

За інформацією німецьких ЗМІ, мова йде про телефон марки Nokia, яким канцлер користувалася протягом чотирьох років. Протест Німеччини був заявлений незабаром після того, як влада Франції висловили обурення у зв'язку з повідомленнями про широку діяльності США по прослуховуванню на території Франції. Ця та інша інформація, що стала «головним болем» для США, стала відома після втечі колишнього технічного співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена, що оприлюднив інформацію про низку секретних розвідувальних програм США.

Джерело: РИА Новости