Їм загрожує до 12 років позбавлення волі у зв'язку зі статтями про розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі і незаконним підприємництвом, передає «Польське Радіо».

Усі троє перебувають під арештом Комітету державної безпеки (КГБ). Білоруське державне агентство «БелТА» повідомило, що на лаві підсудних перебувають: Дмітрій Алімкін, Юрій Павловєц та Сергій Шіптенко. Їх затримали у грудні минулого року після публікацій під псевдонімами у російських мас-медіа.

За словами білоруської Республіканської експертної комісії, у матеріалах публіцистів «ставиться під сумнів незалежність Білорусі, містяться образливі висловлювання щодо білоруського народу та його історії, мови і культури».

За інформацією слідчих, публікації у білорусів замовляв головний редактор аналітичного видання «Regnum» Юрій Баранчік. Він – громадянин Білорусі, який живе у Москві. Проти нього висунули обвинувачення, пов'язані з розпалюванням міжнаціональної та релігійної ворожнечі. Нині його розшукують за міжнародним ордером на арешт.

 

«Вголос»