У Болгарії, неподалік від міста Русе, знайшли тіло жорстоко вбитої телеведучої одного з місцевих каналів.

Про це повідомляє болгарський телеканал NOVA TV.

«Як заявили криміналісти, котрі працюють на місці, де було знайдено тіло убитої журналістки, вони не пам’ятають злочину, який було б скоєно таким жорстоким способом», — повідомляють медійники.

Поліція наразі відпрацьовує кілька версій щодо причин злочину, в тому числі те, що вбивство скоїли через професійну діяльність журналістки.

“Робота не зупиняється ні на мить. У нас достатньо фахівців. Скоро зможемо надати більше інформації про особу вбивці”, — повідомив Георгій Георгієв, районний прокурор Русе.

Варто зазначити, що останньою темою, над якою працювала Вікторія Маринова, був так званий GPGate — скандал навколо розкрадання коштів із фондів ЄС.

Йдеться, зокрема, про фінансовані ЄС проекти будівництва об’єктів інфраструктури вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли консалтингові фірми. Компанія GP Group була однією з таких фірм, і на прикладі її документації стало відомо, яким чином відбувається розкрадання грошей ЄС.

Згідно з розслідуванням, до махінацій можуть бути причетні люди з найвищого керівництва держави, включно з прем’єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також фігурує ім’я голови болгарської “доньки” “Лукойлу” Валентина Златева.

Регіональний канал TVN, де працювала Маринова, був єдиний із болгарських телеканалів, який висвітлював цей скандал. У Болгарії ним також займався веб-сайт журналістських розслідувань Bivol. У Румунії про розслідування повідомляв портал RISE.

Розслідування вели в рамках фінансованого Євросоюзом проекту журналістських розслідувань щодо шахрайства з коштами ЄС у Болгарії та Румунії. Його результати планували передати до Управління ЄС із питань запобігання зловживанням і шахрайству (OLAF).