Виконавчий директор Інституту масової інформації, представниця від України в міжнародній організації «Репортери без кордонів» Оксана Романюк повідомила, що він приїхав в Україну у якійсь приватній справі, для зустрічі з друзями.

«Але виявилось, що влада Азербайджану подала його у розшук. І згідно з процедурою, його затримали в аеропорту. Я знаю, що одне із того, що йому інкримінують – це незаконний перетин кордону Азербайджану 2008-го року. Якщо я не помиляюсь, це тоді, коли він виїжджав із Азербайджану. Станом на зараз він перебуває у СІЗО, і наскільки мені відомо, готується депортація», – цитує Романюк Радіо Свобода.

Разом з тим, ДПСУ підтвердила інформацію, зазначивши, що той перебував у розшуку «Інтерполу». За словами речника Держприкордонслужби Олега Слободяна, його передали до Нацполіції.

При тому у поліції Київщини зазначили, що зараз чоловіка мають доправити до ізолятора тимчасового утримання (не до СІЗО), а у понеділок, ймовірно, має відбутись судове засідання справі про його можливу екстрадицію. Кажуть також, що Гусейов покинув Азербайджан 10 років тому, після того, як його викрали і жорстоко побили. Викрадачів не знайдено.

Колеги журналіста повідомляють, що Фікрат Гусейнов вже отримав громадянство Нідерландів і співпрацює із опозиційним телеканалом «Туран», що транслюється з-за кордону. За «Світовим індексом свободи преси» 2017 року організації захисту прав журналістів «Репортери без кордонів», Азербайджан обійняв 162-е місце зі 180 досліджених країн чи територій.