Нардеп від БПП Мустафа Найєм розповів, що в проекті державного бюджету на 2019 рік передбачено дотації на підтримку агросектору в районі 6 млрд гривень, “левову частку” яких отримають великі агрохолдинги.

Про це політик пише в блозі на УП.

Найєм нагадав, що в 2017 і 2018 роках майже половина коштів, виділених на державну підтримку аграріїв, була спрямована на розвиток компаній “Миронівський хлібопродукт” і “Укрлендфармінг”, які не потребують державної підтримки.

Водночас, нардеп зазначив, що в проекті держбюджету на 2019 рік знову передбачено дотації в районі 6 млрд гривень. Обранець уточнив, що «левову частку» дотацій отримають не дрібні фермери, а великі агрохолдинги.

“Мова йде про два найбільші в країні агрохолдинги. Я зовсім не проти, щоб бізнес процвітав. Ці компанії напевно платять податки, їх продукція експортується на зовнішні ринки, а власники компаній отримують хороший прибуток. Але, вибачте, при чому тут бюджетні дотації?! Обидві компанії – високорентабельні виробники курятини та яєць – належать доларовим мільярдерам – Юрію Косюку і Олегу Бахматюку”, – розповів парламентарій.

Крім того, він додав, що в Україні розмір державної підтримки на одного виробника в 53 рази більший ніж в ЄС, і приблизно в 7 тисяч разів більший ніж в США.