Координатор проекту Анастасія Теплякова повідомила, що очі на портреті письменника замалювали чорною фарбою.

«Ніколи не думала, що саме цей портрет зачеплять. Він вийшов таким живим, таким реальним і таким щирим, що це ніби людину вдарити просто так… Сказати, що боляче, – це не сказати нічого. Сьогодні у «Слово на стіні» фактично траур. Бо кожна локація народжується в муках і плекається, мов дитинка. Нам довелося замалювати портрет. Ми не знаємо, хто зіпсував портрет Гончара, чому і за що. Скоріше за все, «просто», – каже Теплякова.

За її словами, портрет не підлягав відновленню, тому автори вирішили забілити малюнок. Водночас, учасники акції зазначають, що це не зупинить їхню ініціативу.

«Вони спаскудять, а ми прийдемо ще. І доти, доки до них не дійде, що їм ніколи не перемогти у своїй ницості та байдужості», – цитує Теплякову Радіо Свобода.

Портрет Олеся Гончара до псування невідомими

У 2016 році в Дніпрі стартував проект «Слово на стіні» – унікальна мистецька ініціатива творчої молоді, яка популяризує українську літературу. Перший об’єкт – графіті із цитатою з роману «Собор», забороненого за радянських часів, письменника – земляка Олеся Гончара – волонтери створили на зупинці в студентському районі, на розі вулиці Телевізійної та проспекту Гагаріна. Пізніше на інших будівлях і зупинках міста з’явились цитати з творів українських класиків, а також портрет Олеся Гончара на паркані біля входу на подвір’я біля студентських гуртожитків.