Відповідні спостереження провели психологи другого за величиною міста Каталонії Таррагони, пише Diari de Tarragona.

Психологи кажуть, що віднедавна до них стали звертатися частіше зі скаргами на емоційні розлади, спалахи гніву, почуття страху, фрустрацію.

«Можливо, процеси навколо незалежності не головна причина цього, однак вони зачіпають багато сфер, які і призводять до зростання візитів до психолога. Люди думають, як зміни вплинуть на них», – зазначає Жауме Дескаррега, президент колегії психологів Таррагони.

Інформують також, що у багатьох аптеках Таррагони можна почути про зростання попиту на заспокійливе і снодійне. В той же час презервативів стали продавати менше.

«Складні ситуації можуть впливати на лібідо, і це руйнує стосунки з близькими», – наголошує Жауме Дескаррега.

Разом з тим, психологи зазначають, що різні політичні позиції впливають на стосунки в родині, відносини між друзями і в трудових колективах.

На засилля політики нарікають і власники барів, які стверджують, що останні події значно погіршили атмосферу в закладах.

«Раніше говорили про футбол. Тепер же зіркова тема – незалежність», – розповідає один з рестораторів.

Для того, щоб уникнути сварок і криків, власники часом навіть впроваджують заборону на розмови про політику.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за незалежність від Іспанії. Того ж дня Іспанія застосувала статтю 155 конституції, запровадивши пряме управління у регіон. Політиків, причетних до проголошення незалежності, звинуватили у заколоті, непокорі уряду, зловживанні державними коштам. Частина лідерів Каталонії на чолі з відстороненим главою уряду Карлесом Пучдемоном перебуває у Бельгії, частина – під арештом або відпущена під заставу. У регіоні відбуваються регулярні протести з вимогою відпустити політиків.