Заступник голови думського комітету з оборони Юрій Швиткін заявив, що Москва не збирається ремонтовувати військову техніку, яка була захоплена під час російської окупації Криму, повідомляє РІА «Новости».

За його словами, Москва в цьому питанні «нікому нічого не вина», а готовність Росії повернути Україні кораблі з Криму взагалі є «жестом доброї волі».

«Якщо вони цю техніку не хочуть брати – ну не хочуть, це їх питання. Змушувати насильно ми їх не будемо», – зазначив він.

Водночас, депутат партії «Єдина Росія» Руслан Бальбек, обраний до Держдуми від окупованого Криму, наголосив, що Росія ремонтувати військову техніку не буде.

«Усі загрози, пов'язані з необхідністю Росії лагодити українські кораблі, – це пристрасть до халяви. Як то кажуть: «Хочуть в'їхати в рай на чужій спині», – заявив політик.

Бальбек зазначив, що українські кораблі будуть ремонтувати тільки їхні військово-морські відомства, а «Росія в подібних суботниках не братиме участі».

Як відомо, президент Росії Володимир Путін 11 січня заявив, що Кремль готовий повернути захоплену українську військову техніку з окупованого Криму.
У відповідь на це заступник секретаря РНБО, колишній в.о. міністра оборони Михайло Коваль заявив, що Росія має віддати Україні захоплену військову техніку через суд, попередньо відремонтувавши її.