Про це повідомляє Польське радіо.

13 квітня у Польщі та поза її межами відзначається День пам’яті жертв катинського злочину. Дата 13 квітня пов'язана з оприлюдненням німцями офіційного повідомлення про відкриття масових поховань польських офіцерів у Катинському лісі.

На Биківнянському військовому кладовищі пробив Дзвін пам’яті, а учасники врочистості поклали вінки до могил польських офіцерів. До зібраних звернувся посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло:

«Ми будемо сюди приходити завжди. Будемо покладати вінки і квіти, а також пам’ятати про тих, хто міг просто жити далі, працювати на благо своєї батьківщини. Але, на жаль, еліту народу знищено».

Голова Союзу поляків в Україні Антоні Стефанович наголосив, що обов’язком для українських поляків є пам’ять про жертв Катині:

«Ми пам’ятаємо про цей злочин. Тут знищено багато людей, знищено по-варварськи. Для нас – це святе місце».

У Биківні спочивають останки кількадесяти тисяч жертв сталінських злочинів. Серед них – три з половиною тисячі польських жертв з так званого українського катинського списку. Розстріляні органами НКВС польські офіцери спочивають у П’ятихатках під Харковом.

Катинський злочин – це масове вбивство польських громадян, здійснене загонами НКВС на підставі рішення Політбюро ЦК ВКП (б) від 5 березня 1940 року. Тоді було розстріляно понад 21 тисячу польських військовополонених та польської інтелігенції, яких було взято у полон після вторгнення Червоної армії до Польщі 17 вересня 1939 року. В’язнів тримали і вбивали у різних місцях, зокрема у Козельську, Осташкові, Старобільську, Биківні та ін.