1 листопада 2018 року в обласному центрі Волині вдруге стартував відновлений з ініціативи фракції ВО «Свобода» у Волинській обласній раді Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг-2018». Про це інформує власкор «Вголосу».

Як зауважив під час прес-конференції з нагоди відкриття фестивалю голова Оргкомітету, перший заступник голови Волинської обласної ради, свободівець Олександр Пирожик, ідея відновити «Оберіг» визрівала давно. Але довгий час на це не було політичної волі влади. І потрібно було, щоб знайшлася політична сила, яка б підштовхнула цей процес і взяла на себе відповідальність за відродження фестивалю.

Олександр Пирожик наголосив, що відродження фестивалю організатори присвятили 100-річчю Української революції та новітнім героям — “Небесній сотні”, бійцям російсько-української війни. Пріоритети залишаються ті ж самі, тому, як і торік, виручені від концертів кошти будуть спрямовані на потреби бійців 14-ї ОМБр, що постійно дислокується у Володимирі-Волинському.

Заступник голови Оргкомітету, автор ідеї відновлення «Оберегу», депутат обласної ради Сергій Сівак (фракція ВО «Свобода») зауважив, що це одна з причин, через яку пісенна програма фестивалю відкривається 1 листопада виїзним концертом у Володимирі-Волинському. Інша — від поваги до одного з зачинателів «Оберегу», митця Сергія Шишкіна.

Зрештою, розширення географії концертів фестивалю зумовлене й потребою його подальшої популяризації. Тому інший виїзний концерт «Оберегу» відбудеться 2 листопада в місті Ковелі. Заключний же Гала-концерт фестивалю відбудеться суботнього 3 листопада в Палаці культури міста Луцька.

Зі слів представників Волинського обласного науково-методичного центру культури Любові Рожнової, Ігоря Баранюка та Віталія Клімчука, фестивалю передувала клопітка рутинна робота з відбору та попереднього прослуховування потенційних конкурсантів. Із тим, аби на конкурс потрапив уже «відсіяний», якісний продукт відповідного рівня. В результаті до конкурсу допущені понад 40 учасників, хоча серед них є і гурти. Тобто, подано учасників більше. Тішить і географія учасників — практично вся Західна і Центральна Україна, виконавці з Дніпровщини, Донбасу та Запоріжжя.

На думку члена журі Володимира Смотрителя, сьогодні в Україні навряд чи знайдеться ще один такий фестиваль, ідеологія якого була б настільки співзвучною з ідеологією українського націоналіста та боротьби української Нації.

Своєю чергою, голова журі «Оберегу-2018» Роман Коляда заявив, що втішений установкою організаторів підтримувати якісний україномовний пісенний продукт.