Про це йшлося сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

Як розповів голова ГО «Львівська обласна спілка соціального захисту бійців АТО та сімей загиблих» Андрій Різничок, комісію було створено з ініціативи самих учасників АТО. Андрій Різничок її очолив, також до складу увійшли: голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський, голова ГО «Експерт-група» Андріан Фітьо, представник адвокатського об’єднання «Мисик і партнери» Дмитро Швець, голова ГО «Афганська сотня» Ігор Коцюруба, начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, також представники «ДК Захист», бійці АТО та інші. «Маємо надію, що до роботи комісії долучаться й інші спеціалісти, зокрема фахівці з економіки, будівництва, юристи, журналісти», – додав Андрій Різничок.

Як зазначив голова ГО «Розвиток Громади» Олег Долінський, їхня громадська організація одна з перших долучилася до допомоги учасникам АТО, сім’ям загиблих. «Тому ми вирішили ввійти в цю комісії та всіма можливими способами допомогти: чи надати юридичну допомогу, чи просто консультуванням, чи активістами. Ми закликаємо й інші організації долучитися до цієї комісії, зокрема з різних експертних кіл: проектантів, архітекторів, інженерів. Вони є нам вкрай необхідними, щоб ми як громадськість мали альтернативну думку про те, яка дійсна ситуація з будівництвом», – пояснив Олег Долінський. Він також додав, що серед бійців АТО теж є багато спеціалістів, архітекторів, проектантів, які жваво долучаються до роботи комісії.

За словами громадського активіста, комісія не лише контролюватиме ЛКП «Рембуд», що є замовником з будівництва, а й допомагатиме в його роботі. «Важливий момент – це терміни будівництва. Влада пообіцяла, що у квітні люди вже отримають ключі від квартир. Ми дуже хочемо, щоб це справді сталося, допомагатимемо та сприятимемо в цьому», – розповів Олег Долінський.

Нагадаємо, в середині жовтня у Львові планують розпочати будівництво першого будинку для сімей учасників АТО.