Сьогодні, 15 червня, відбулися громадські слухання з цього питання, інформує кореспондент «Вголосу».

Участь у громадських слуханнях взяли мешканці будинків, прилеглих до території на вулиці Панча 12-18, де планують звести багатоповерховий будинок, активісти ГО «Розвиток громади» та ГФ «Афганська сотня», директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів, депутат від ВО «Свобода» Любомир Мельничук, представник департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області Роман Федів, голова Шевченківської райадміністрації Львова.

Голова ОСББ «Добрий ґазда» Юрій Мураль розповів, що багатоповерхівку хочуть збудувати на території, де зараз є футбольне поле, проводять різні заходи, відпочивають діти та дорослі.

«Два місяці тому ми відновили стадіон за кошти мешканців і вже провели там футбольний турнір серед команд району віком 9-12 років. Найближчим часом плануємо проведення турніру з волейболу, адже відновлюємо волейбольний  майданчик. Однак 4 червня раненько на територію стадіону забудовник завіз техніку, кран, бурову машину, та почав встановлювати стовпці для паркану. Люди швидко зібралися і завадили будівельникам», – розповів Юрій Мураль.

Він додав, що на цьому забудовник не зупинився. Через кілька днів на стадіон знову приїхали будівельники, але цього разу вже із представниками охоронної фірми.

«Півдня мешканці прилеглих будинків боролися із людьми, які приїхали. Ті особи, які приїхали, поводились неадекватно, шарпали і штовхали людей. Нам довелось кликати на допомогу активістів», – розповів голова ОСІБ.

За словами Юрія Мураля, забудовник не має жодних дозволів на будівництво. Є лише декларація Держархбудконтролю, яка передбачає зведення будівельного майданчика. Однак будівництво на цій території, на думку голови ОСББ, не можна проводити, бо воно неузгоджене із мешканцями прилеглих територій.

Андрій Павлів підтвердив, що фірма-забудовник не отримувала жодних дозволів у Львівській міській раді, а отже не може будувати на території стадіону.

В свою чергу Любомир Мельничук наголосив, що, оскільки забудовники нікуди не звертались, але розпочали підготовку до будівництва, то мають намір розпочати роботи без належної документації.

«Очевидно, забудовники вирішили плюнути на закон, почати будівництво, найняти охоронну фірму і нахабним способом звести будинок, поставивши охорону по периметру. Якщо ми об’єднаємось і будемо одностайними і своїх діях, то не допустимо цих злочинних дій», – сказав депутат.

Активіст ГО «Розвиток громади» Олег Долінський закликав львів’ян, які проти будівництва будинку на території стадіону, прийти на громадські слухання та офіційно висловити свою думку з цього приводу. Він зазначив, що, якщо люди будуть проти, ніхто не зможе звести будівлю на території, де відпочивають люди.

Громадські слухання з питання будівництва багатоповерхівки на вул. Панча 12-18 відбудуться вже найближчим часом. Варто зазначити, що мешканці прилеглих будинків мають розроблений проект благоустрою цієї території і просять затвердити його у міській раді.