До відзначення Листопадового Чину у Львові запланували різноманітні події, аби вшанувати пам’ять героїв ЗУНР та ГА, а також показати, що державне свято можна відзначати і в сучасному молодіжному форматі.

Про це кореспондентові «Вголосу» розповіла Мирослава Туркало, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

«У перший день листопада ми вшановуємо 100 років ЗУНР. Цього дня львів’яни зможуть оглянути новостворений пам’ятник героям ЗУНР, який скульптури створили на розі вулиці Огієнка та Листопадового Чину спеціально до свята. Ще однією подією буде мистецька програма «Історія сили», у якій візьмуть участь відомі українські та місцеві виконавці. Серед цікавих: Олег Скрипка, Шпилясті кобзарі, гурт «Rockoko»,Софія Федина та інші. Окрім того, вуличками міста пройде національний квест, де команди вищих навчальних закладів України змагатимуться між собою. Я думаю, що це буде цікаве дійство, яке розкриє подію сповна як для дорослих людей, так і для молоді».

Андрій Ковальський, директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА, повідомив, що 31 жовтня та 2 листопада також буде багато заходів, які символічно розпочнуть та завершать святкування.

«У день напередодні свята у кінопалаці відбудеться «Ніч утворення ЗУНР. Знайомство з Дмитром Вітовським». Вже 1 числа день розпочнеться із заходів на меморіалі ГА на Личаківському кладовищі. Потім підемо до каплиці Євгена Петрушевича. Пізніше, після встановлення пам’ятника, формуватимемо колони із студентів, з якими вирушимо до меморіалу Січовому стрілецтву на Янівському цвинтарі. Також, в рамках 100-річчя проголошення ЗУНР, відбудеться підзахоронення двох воїнів ГА під пам’ятний хрест у селі Керниця».

Окрім цього, чиновники додали, що спеціально до свята, на території області встановлено 20 пам’ятних хрестів, 130 інформаційних знаків, а протягом наступних кількох днів у регіоні буде відкрито 28 інформаційно-меморіальних таблиць на місцях, де 100 років тому була проголошена ЗУНР.