На початку презентації Ігор Калинець прочитав уривок зі своєї книги, передає кореспондент «Вголосу».

Згодом відомі науковці та літератори поділилися враженнями та анонсували ці п’ять книг – «Про декого і дещо» (публіцистика), «Молімось зорям дальнім» (повість), «Знане і незнане про Антонича» (матеріали до біографії), «Колесо фортуни» (інтерв’ю за 30 років), «Листи до Дзвінки з ув’язнення» (з листів 1973 – 1978), що вийшли у 2016-2017 роках. До слова, ці книжки є п’ятим – дев’ятим томами Ігоря Калинця.

Зокрема, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Гарасим розповів: «У книзі про Антонича Ігор Калинець зізнається, що був просто одержимий поезією Богдана-Ігоря та розповідає, як вона надихнула його на подальшу творчість».

«Колесо фортуни» відкриває таємниці часів, коли дисиденти змушені були мовчати. Згадав тут автор і про Стуса та інших своїх побратимів та взаємини із ними», – наголосив декан філологічного факультету ЛНУ імені Івана Франка Святослав Пилипчук.  

У «Листах до Дзвінки з ув’язнення», за словами модератора заходу, директора МІОКу Ірини Ключковської, бачимо усю мудрість Калинця. «Ця книга, присвячена донці, є справжнім підручником із педагогіки, з якої кожен щось може для себе почерпнути», – додала вона.  

Письменник та перекладач Андрій Содомора підкреслив, що «кожне слова Ігоря Калинця справді дихає українством». 

На завершення презентації спогадами про взаємини із батьком та його виховання поділилася донька Ігоря Калинця Звенислава.