З нагоди 100-річчя ЗУНР у Львові запланували програму, яка передбачає реалізацію ряду заходів за різними напрямками. Зокрема, планують відреставрувати будинок на вул. В. Винниченка, 2, в якому протягом 4 років проживав Євген Петрушевич разом з родиною.

Про це кореспондентові «Вголосу» повідомила Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

«Цей будинок можна легко не помітити, проходячи повз нього. Але якщо подивитися на споруду з іншого боку вулиці, то одразу помічаєш, наскільки він багатий декором та ліпниною. Будинок був збудований у стилі пізнього класицизму. Євген Петрушевич проживав тут з 1892 по 1896 рік. Як ззовні, так і всередині споруда є дуже гарною, але потребує значної реставрації. Серед цікавих елементів, слід виділити балконну решітку, яка явно виготовлена індивідуально. Також вражають оригінальні дубові двері та спеціальні маскарони, виліплені над вікнами».

Окрім того, чиновниця зазначила, що минулого року за адресою вул. В. Винниченка, 2 вже проводили ремонтні роботи. Тоді в будівлі замінили дах. Роман Лобай, директор будівельної компанії «Еталон-Ком», розповів, як проводяться реставраційні роботи, які труднощі виникають, та скільки це коштує місту. «Споруду ми поділили на три частини, аби поступово займатися реставрацією кожної з них. У липні 2018 року було планове встановлення риштування. Тоді ми почали першу чергу, яку сьогодні вже доводимо до завершення. Найскладнішим є центральний фасад будинку, адже деякі елементи надто погано закріплені. На ремонтні роботи фасаду було виділено 666 тисяч гривень,згідно з кошторисною документацією. Завершити ремонт плануємо 1 листопада».

Згідно із загальноміською програмою, було прийнято проведення 30-ох різноманітних заходів з нагоди відзначення століття ЗУНР, серед яких встановлення мистецько-архітектурної композиції українським бійцям, розміщення меморіального знаку Українським Січовим Стрільцям та приведення в порядок каплиці Є. Петрушевича на Личаківському кладовищі.