Про це інформує прес-служба Львівської міськради.

У повідомленні зазначено, що тема виставки була вибрана не випадково. На українських землях відбувалась значна кількість військових дій. Участь у битві разом з австрійсько-польськими військами  брали також і українські козаки.

Перша частина виставки розповідає про битву під Хотином, яка відбулась у 1621р.  У цій частині виставки представлять схеми та карти бойових дій, гравюри що висвітлюють хід війни, художні та графічні зображення тогочасної зброї, портрети полководців, польські та козацькі штандарти, багато цікавого документального матеріалу.

Експонати другої частини виставки розповідають про облогу Відня у 1863 році, яка була останньою спробою Османської імперії продовжити експансію в Європу.

Тут вперше представлено художнє панно Мельхіора Відмара «Зустріч Яна ІІІ Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем» написане через 20 років після Віденської баталії.

Увагу зокрема має привернути колекція кінської збруї учасників битви, оздоблена сріблом, прикрашена коштовним камінням, вишуканою технікою виконання.

Ще один цікавий експонат – турецький намет ХVII ст., величезний за розміром, ручної роботи з оригінальним орнаментом і багатою колористикою.

У центрі виставкового комплексу – шабля з золотим дарчим написом, подарована імператором Священної Римської Імперії Леопольдом І польському королю Яну ІІІ Собєському, переможцю Віденської битви. Це єдиний експонат такого рівня, що зберігся в Україні, привезений на виставку з Тернопільського краєзнавчого музею.