Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Представники громадськості поклали квіти до меморіальної дошки Олега Ольжича на вул. Личаківській, 26. Відбулося і громадське віче. Зокрема, громада виконала гімн України та Марш українських націоналістів «Зродились ми великої години».

Представник Всеукраїнського відділення ОУН Василь Петрик зазначив, що цей день для української історії був знаменний, адже подарував Україні визначну особистість. «Олег Ольжич став на шлях боротьби за Українську самостійну соборну державу. Він знав, що на тому шляху його не чекають лаври слави, а страждання і смерть. Але знав і те, що ця смерть буде у боротьбі за Українську державу, – зазначив Василь Петрик. – Він постійно стояв перед вибором наукової діяльності, був прекрасним археологом, знав безліч мов, але зробив вибір, знаючи фінал. Його діяльність як заступника голови Проводу ОУН в Україні, діяльність щодо розбудови українських інституцій в Києві, його робота на з'єднання усіх націоналістів в боротьбі за Українську державу в тяжкі 40-ві роки була «оцінена» німецьким гестапо».

До слова, сьогодні, о 18:00 год у Львівському палаці мистецтв відбудеться також вечір, присвячений 110-ій річниці від дня народження Олега Ольжича.  

 

«Вголос»