«Я думаю, на початку нової сесії відбудеться голосування», – заявила І. Луценко в ефірі телеканалу «Інтер» увечері в п'ятницю, передає Інтерфакс-Україна.

Вона також повідомила, що президент Петро Порошенко до кінця січня внесе до Верховної Ради кандидатури в ЦВК.

За словами І. Луценко, як тільки буде вирішена колізія з процедури голосування за уповноваженого Верховної Ради з прав людини, парламент обере і омбудсмена. Вона нагадала, що закон про омбудсмена передбачає процедуру таємного голосування (бюлетенями), а прийнятий закон щодо судової реформи – відкрите голосування. «Це єдиний момент, який необхідно узгодити. Я думаю, на початку лютого, як тільки ми визначимося з процедурою, – відразу, не буде затримки (по голосуванню)», – сказала представник президента.

Згідно з календарним планом на сайті Верховної Ради, наступний пленарний тиждень пройде 6-9 лютого.

Як повідомлялося, в липні 2016 року президент України вніс до Верховної Ради проект постанови про призначення членами ЦВК 11 осіб. Він також вніс проект постанови про звільнення 12 членів ЦВК, включаючи голову Михайла Охендовського.

3 жовтня 2016 року голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив про намір звернутися до президента Петра Порошенко з пропозицією повторно внести подання про призначення членів Центральної виборчої комісії.

25 листопада спікер парламенту заявив, що президент готовий у разі необхідності змінити запропонованих кандидатів до нового складу ЦВК.

У 12 з 15 членів ЦВК семирічний термін повноважень закінчився 1 червня 2014 року, але вони продовжують виконувати свої обов'язки на підставі змін у закон України «Про Центральну виборчу комісію», які були внесені в березні 2014 року з метою забезпечення безперервності виборчого процесу під час президентської виборчої кампанії.

Згідно з Конституцією України, Верховна Рада призначає і звільняє членів ЦВК за поданням президента.