Рейтинг склали на снові списку «100 жінок, які змінили світ», учасниць якого відібрали експерти журналу BBC History Magazine, а розставили по місцях читачі, шляхом голосування, передає ВВС із посиланням на Guardian.

Перше місце в рейтингу займає Марія Кюрі, яка стала не тільки першою в світі жінкою – лауреатом Нобелівської премії з фізики і першою жінкою – професором Паризького університету, а й першим в історії дворазовим лауреатом Нобелівської премії. Причому друга «нобелівка»- з хімії – була вручена Марії Кюрі через вісім років після першої.

Відразу за нею слідують Роза Паркс – засновниця руху за права чорношкірих у США і Еммелін Панкхерст – лідер британського руху суфражисток. Дві знамениті англійки – Маргарет Тетчер і принцеса Діана – займають шосте і п'ятнадцяте місця відповідно.

Примітно, що в першій двадцятці – чотири жінки, відомі своєю науковою роботою, троє найактивніших учасниць руху феміністок, три королеви (включаючи Боудікку – напівміфічну королеву кельтів) і всього одна письменниця: Джейн Остін, яка посідає тринадцяте місце. Діва Марія, згідно з опитуванням, посіла 12 місце рейтингу найвпливовіших жінок, відразу після Аліенори Аквітанської.

Раніше американський журнал Forbes оприлюднив новий рейтинг найвпливовіших людей світу за цей рік. Цього разу його вперше очолив голова КНР Сі Цзіньпін.