Багатонаціональні навчання НАТО Trident Juncture, які стартують в Норвегії 25 жовтня, покликані перевірити здібності НАТО планувати та проводити велику операцію колективної оборони, підвищити рівень взаємодії союзників на тактичному рівні й їхню здатність протистояти будь-якій загрозі.

Про це Укрінформу повідомили в прес-центрі оперативного штабу навчань.

«Trident Juncture демонструє наші надійні можливості, разом ми стримуємо потенційних супротивників. Усі наші 29 країн-членів НАТО будуть брати участь у навчаннях разом із нашими партнерами зі Швеції та Фінляндії, і ми в захваті від цього», — заявив адмірал ВМС США Джеймс Фогго, командувач Військово-морськими силами США в Європі й Африці, старший воєначальник альянсу, котрий спостерігає за цими навчаннями.

У маневрах, які триватимуть до 7 листопада на території Норвегії, в Балтійському морі та Північній Атлантиці, в тому числі Ісландії та повітряному просторі Фінляндії та Швеції, беруть участь близько 50 тисяч солдатів, у тому числі понад 14 тис. військовослужбовців армії США — ВПС, ВМС і Корпусу морської піхоти, а також близько 150 літаків, гвинтокрили Apache і 60 кораблів, зокрема, атомний авіаносець ВМС США «Гаррі Трумен».