Міністр житлового будівництва Філ Твіфорд та прем'єр-міністр Джасінда Ардерн через наближення зими назвали ситуацію із безхатченками надзвичайною. Про це пише ТСН із посиланням на The Guardian.

 «Ми збільшуємо кількість житла для підтримки нужденних. Ми будемо слідкувати за тим, щоб всі вони могли знайти теплу та суху оселю цієї зими. Як тільки ми очолили уряд, то ми знали, що фізично не встигнемо звести будинки, які знадобляться у травні, коли зима дійсно почне лютувати. Ми визнаємо, що це надзвичайна ситуація, проте ми не могли стояти і бачити людей, які живуть у автомобілях чи абсолютно непридатних оселях», – заявили в уряді.

Зима у Південній півкулі починається 1 червня. До цього часу всіх нужденних планується розмістити у тимчасових оселях, приміщеннях для робочих, приватних орендних об'єктах, автобазах та будинках корінних жителів Нової Зеландії – маорі. Також уряд закликав всіх небайдужих громадян допомогти безхатченкам із житлом взимку.

У Новій Зеландії проблема із безхатченками стоїть надзвичайно гостро – країна займає останнє місце по забезпеченню житлом громадян серед розвинутих держав.

 

«Вголос»