У Польщі погоджуються, що вони не вправі визначати, кого прославляти українському народові. Однак заявляють, що вони не можуть мовчати, коли мова йде про діяльність УПА. Таку заяву зробив голова Інституту національної пам’яті (IPN) Польщі Ярослав Шарек у інтерв’ю виданню wPolityce.pl, повідомляє «24 канал».

При цьому поляк жодним чином не згадав про польських національних лідерів, які відзначилися звірствами проти українців на українських етнічних територіях. Однак, на думку Ярослава Шарека, Степан Бандера, який під час трагічних подій на Волині в 1943 році перебував у німецькому концентраційному таборі, теж несе відповідальність за ці події.

Щодо тих героїв, які можуть об’єднати Україну та Польщу, то історик наводить приклад Семена Петлюри, який воював проти більшовиків, тема Голодомору у 1933 році, а також підпільна діяльність Католицької церкви та контакти антикомуністичних активістів у 1970-х роках.

Варто зазначити, що на марші націоналістів у Варшаві її учасники несли банери про Львів та Вільнюс. А у Міністерстві закордонних справ Польщі вважають, що Україна досі не розрахувалась за «катинський злочин».

Як уже писав «Вголос», 18 листопада, польські прикордонники не пропустили Шеремету до Польщі, повідомивши, що в'їзд у Польщу і Шенгенську зону йому заборонено на рік.

Як наслідок, МЗС України терміново викликало польського посла.

Напередодні очільник польського МЗС Вітольд Ващиковський оголосив, що Польща запускає процедури, які не дозволять людям, що демонструють вкрай антипольські погляди, в’їхати до країни.

У МЗС Польщі повідомили, що Шеремету не пустили до країни через «нацизм» і «пропаганду злочинних ідеологій».