Про це пише Rzeczpospolita, додаючи, до підприємці більше не зможуть безкоштовно подавати заявки на видачу віз українцям, білорусам, росіянам, грузинам, молдованам і вірменам. З 1 січня 2018 року за це доведеться платити близько 30 злотих.

На перший погляд, сума невелика, але для компаній, які наймають кілька сотень іноземців, вона може виявитися суттєвою. Половина цієї суми залишиться владі повіту, яка внесе дані про працевлаштування іноземця в спеціальний центральний реєстр.

Однією з цілей такої реформи стало створення ефективної системи контролю працівників, які їдуть з України й інших сусідніх країн в Польщу. В минулому році польські компанії попросили надати візи 1,3 мільйону іноземців. Більшість з них були громадянами України. Але за офіційними даними, лише 300 тисяч іноземних працівників зареєструвалися в державних відомствах. Решта працювали незаконно.

Після реформи польські прикордонні служби і державна інспекція праці будуть контролювати легальність працевлаштування українців у Польщі. «Найбільшим болем підприємців стануть бюрократичні проблеми. В деяких воєводствах черга за звичайними дозволами на працевлаштування тягнеться на 6 місяців. Тому у процесі впровадження змін багато буде залежати від готовності адміністрації», – каже експерт Роберт Лісіцкий.

 

«Вголос»