Про це на брифінгу повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин, пише УНІАН.

«Сьогодні за імпортом ми одержуємо 400 МВт, щодня різний обсяг. До середи це питання буде закрито. У середу ми, радше за все, перестанемо отримувати електроенергію з РФ», – зазначив він.

При цьому міністр відзначив, що 11 листопада планують підключення до енергомережі країни блоку №3 Рівненської АЕС, потужність якого становить 1000 МВт.

Додамо, 20 жовтня Демчишин заявив, що Україна планує продовжити контракт на імпорт електроенергії з Росії, уточнивши, що дія нинішного контракту закінчується 31 грудня 2015 року.

Україна почала імпорт електроенергії з Росії у зв'язку з дефіцитом власного ресурсу, проте закупівля відбувається з певними перервами. Зокрема, в червні-липні закупівлю електроенергії в РФ не здійснювали.

На початку серпня імпорт електроенергії з Росії було відновлено, але до кінця місяця знову було припинено. Потім 7 вересня Україна відновила імпорт, але лише в обсязі не більш як 100 млн кВт/год., що виявилося втричі менше від серпневого імпорту. У жовтні імпорту не було, відновився він з 1 листопада.