Про це йдеться у спільній заяві за підсумками X засідання Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, повідомляє Укрінформ.

«12 червня 2018 року у Варшаві відбулося X засідання Парламентської асамблеї України та Республіки Польща, в результаті якої сторони: …закликають Російську Федерацію негайно припинити збройну агресію проти України, у тому числі припинити окупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та частини Донецької та Луганської областей; висловлюють серйозну стурбованість відсутністю прогресу щодо припинення збройної агресії Росії проти України, яку Росія свідомо продовжує…», – йдеться в заяві.

У документі представники обох сторін закликають міжнародне співтовариство посилити тиск на Російську Федерацію, яка «cвоїми агресивними і протиправними діями створює серйозну загрозу для міжнародного миру та безпеки», а також вимагають «звільнити громадян України, безпідставно ув'язнених в російських тюрмах».

Українські та польські депутати закликали Росію «вивести свої війська та озброєння з окупованих територій, припинити атаки на представників СММ та припинити фінансування й озброєння осіб, відповідальних за порушення територіальної цілісності України». 

Також «обидві країни вважають, що «Північний потік-2» є політичним проектом, який загрожує не тільки європейській енергетичній безпеці, але також солідарності на європейському континенті»,- йдеться в заяві. 

Депутати також домовилися провести чергове XI засідання Парламентської асамблеї України та Польщі в 2019 році.  

Як повідомлялося, 12 червня почалося дводенне засідання Парламентської асамблеї Польщі та України.