Програма, яка називається IDx-DR, може виявляти захворювання очей, дивлячись на фотографії сітківки, повідомляє The Verge.

Програма працює наступним чином: медсестра або лікар завантажують фотографії сітківки пацієнта, зроблені за допомогою спеціальної камери. Після цього алгоритми IDx-DR аналізують якість знімка і безпосередньо зображення сітківки. Алгоритм дозволяє визначити, чи має пацієнт діабетичну ретинопатію – захворювання, яке виникає, коли занадто велика кількість цукру в крові призводить до пошкоджень судин сітківки очного яблука і може привести до сліпоти.

У клінічному дослідженні, яке використовувало понад 900 зображень, IDx-DR правильно виявив ретинопатію приблизно в 87% випадків і міг правильно ідентифікувати тих, у кого не було цієї хвороби, приблизно в 90% випадків.

«Програмне забезпечення унікальне, тому що воно автономне, і фахівець не заглядає через плече алгоритму. Це робить клінічне рішення самостійним», – сказав засновник IDx-DR Майкл Абрамофф.

За словами розробників, IDx-DR є унікальним рішенням, так як може використовуватися навіть медсестрами або непрофільними лікарями. Пацієнтам не потрібно чекати, поки окуліст буде доступний для встановлення діагнозу.