Про це повідомив керівник прес-служби ГПУ Андрій Лисенко. 

«З початку проведення АТО – 1 квітня 2014 року – військовими прокурорами Центрального регіону України скеровано до суду 56 обвинувальних актів за ст. 111 КК України («державна зрада»).  З них у 55 випадках призначено проведення спеціального досудового розслідування відповідно до глави 24-1 КПК України», – повідомив Лисенко. 

Він додав, що у розшуку загалом перебуває 4 266 військовослужбовців, які у 2014 році не прибули з АР Крим для подальшого проходження військової служби та обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ст. 408 КК України («Дезертирство»).

«Наразі вже розслідувано та скеровано до суду 4 обвинувальних акти щодо 4 військовослужбовців. Усіх чотирьох засуджено до різних термінів позбавлення волі», – зазначив керівник прес-служби ГПУ. 

Лисенко уточнив, що за державну зраду, зокрема, засуджено екс-заступника начальника медичної частини Центру медичної реабілітації, санаторного лікування та спецпідготовки особового складу Повітряних та Військово-морських сил ЗСУ «Судак».

«Підполковник медичної служби, будучи громадянином України та військовослужбовцем ЗСУ,  перейшов на службу до держави-агресора, тобто вчиняв дії на шкоду Україні», – зауважив Лисенко. 

 

«Вголос»